معرفی ارزهای دیجیتال

معرفی بیت کوین و استخراج BTC

نگاهی کوتاه به بیت کوین و استخراج آن


 

نام ارز Bitcoin
نماد تجاری BTC
تاریخ عرضه 2009
الگوریتم هش SHA-256
تعداد کل سکه ها 21 میلیون
متوسط ساخت یک بلاک 10 دقیقه
پاداش هر بلاک 6.25
نصف شدن پاداش حدود 3.8 سال یکبار
رتبه #1

نگاهی کوتاه به بیت کوین

بیت کوین از الگوریتم استخراج SHA-256 استفاده می کند. این الگوریتم یکی از قدرتمندترین توابع برای رمزنگاری می باشد که باعث امنیت بالای این ارز دیجیتال می شود. این امنیت بالا باعث شده است که استخراج ارزهایی که از این الگوریتم استفاده می کنند بسیار سخت و پیچیده باشد .

بیت کوین نوعی از دارایی دیجیتالی می باشد که همانند فیات (پول های رسمی کشورها)  است که از امنیت فوق العاده بالایی برخوردار می باشد. در بیت کوین اطلاعات بصورت سرتاسری رمزنگاری می شود. اولین بار بیت کوین توسط شخص بنام ساتوشی ناکاموتو معرفی شد.

اطلاعات در بیت کوین در بلاکچین ذخیره می شود این بلاکچین برای همه افراد متصل به شبکه قابل نمایش است اما هویت انتقال دهندگان بیت کوین مشخص نیست.

با مشاهده معماری بیت کوین می توانیم تعداد سکه های آن پی ببریم . تعداد کل سکه هایی که در بیت کوین وجود خواهد داشت 21 میلیون می باشد . که از این تعداد 1 میلیون تحت مالکیت ساتوشی ناکاموتو می باشد و باقی توسط استخراج کنندگان تولید می شود.

در بلاکچین بیت کوین هر بلاک مانند یک پوشه عمل می کنند که اطلاعات در آن ها ذخیره می شود. منظور از اطلاعات تعداد مشخص از تراکنش های شبکه بیت کوین می باشد. مانند قابلیت هر پوشه در واقعیت هر بلاک در بلاکچین بیت کوین دارای یک حجم است که می تواند تعداد مشخصی از تراکنش ها را در خود ذخیره کند.

همچنین در ملی ماینر بخوانید  معرفی اتریوم و استخراج ETH

افرادی که می خواهند بیت کوین را استخراج کنند باید ماینرهایی با قابلیت استخراج الگوریتم SHA-256 را تهیه نمایند

vote
امتیاز شما به این صفحه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات کاربران
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x